Чикаго Файър срещу Сиатъл Саундърс ФК - Доклад за футболния мач - 16 март 2019 - ESPN

Йордан Морис, Никола Лодеиро и Раул Руидяз имаха гол и пропуск, докато Сиатъл Саундърс продължиха с горещия си старт с 4, спечелил 2 срещу Чикаго Файър в събота следобед.

Вратарят на Виктор Родригес Стефан Фрей също спести 10, включително седем през първия период, когато Фрей помогна да се защити преднината на 2-0 над Сиатъл.

Рахим Едуардс и Фабиан Хърбърс вкараха за огъня (0-2-1), а вратарят Дейвид Оустид направи три спасявания.

The Sounders отвориха гол в осмата минута. Ruidiaz се възползва от чикагския оборот на своя страна, спечелвайки головете на 35 и постави Морис на дясното крило, където той победи защитник, преди да изпрати пропуск дълбоко до дълбочината на вратаря. за Родригес. публикува и поставя пазител в празна цел

Морис вдигна резултата до 2-0 в минута 15e, за да премине от Lodeiro към горната част на кутията, за да раздели двама защитници и да удари гол на Ousted. Това беше третата цел на сезона за Морис, който пропусна целия сезон на MLS 2018 с травма на коляното.

Лодеиро превърна дузпа в 49e в 3-0, след като защитникът на Маркело на Fire удвои Родригес. върха на наказателното поле.

Чикаго влезе в 56e минута. CJ Sapong се докосва до Przemyslaw Frankowski и върви по дясното крило до крайната линия. Центърът на Сапонг откри Едуардс без отметка в горната част на кутията и постави хедър в горния десен ъгъл на мрежата, оставяйки Фрей никакъв шанс да спаси.

Херберс, който се появи да замени В минута 71e, стрелецът отвори огън в гол 84e, като вкара своя собствен отскок, но Ruidiaz запечата победата в 88e минута, като вкара шестия си мач от редовния сезон до прекъсване на рекорда за франчайзинг.