Wolverhampton Wanderers - Манчестър Юнайтед - Доклад за футболния мач - 16 март 2019 - ESPN

[Social_share_button]

Вълците елиминираха Манчестър Юнайтед от ФА Къп в четвъртфиналите с победа от 2-1 в Molineux, за да се класират за полуфиналите.

Първите две половини бяха малък шанс, но вълците почти стигнаха до първия гол, точно преди почивката, когато Серхио Ромеро беше принуден да напусне целта да задържи Диого Джота ранен от противника.

Ромеро бе извикан в началото на второто полувреме. Наляво напусна гол от Raul Jimenez след корнер, който намери защитата.

Вълците биха намерили първата си игра заслужена след 70 минути, когато Jota преряза лявия фланг и избра Jimenez, който се обърна и застреля Ромеро, за да вземе резултата до 1-0.

Няколко минути по-късно, Джота удвои оловото на Вълците на полузащита, като заглуши защитника Люк Шоу, след което стреля близо до поста зад безпомощния Ромеро. [19659002] Юнайтед имаше червен картон за защитника Виктор Линделоф, преобърнат от VAR, а Маркъс Рашфорд отбеляза гол в продълженията, но нямаше много време да се възстанови и за първи път загубиха втора поредна загуба. след като Оле Гунар Солскяер пое ръководството през декември.

В края на деня това беше заслужена победа за вълците, които доминираха през първото полувреме и доминираха във втория, за да удължат серийната си серия до седем мача във всички състезания.

"Вълците се радват на друга победа в Купата след като избиха Ливърпул в третия кръг и сега ще имат полуфинал на" Уембли ", за да добавят към многото си акценти на един изключително впечатляващ първи сезон в Премиършип.