Манчестър Юнайтед победи Уигън, за да уреди мечтания двубой за ФА Къп – но нерешеният проблем ще тревожи Ерик тен Хаг | Футбол | спорт

Манчестър Юнайтед започнаха своите FA Cup кампания с рутинна победа с 2-0 срещу северозападни съседи Wigan Athletic в понеделник вечер. Над 7,000 привърженици на гостите бяха в добър глас на стадион DW като Диого Далот и Бруно Фернандес голове от двете страни на полувремето осигуриха безопасно преминаване към четвъртия кръг.

Express Sport разглежда четири точки за разговори от удобния, но разочароващ триумф на Юнайтед срещу борците от Лига 1.

Ман Юнайтед разточителен в победата

Победата на Юнайтед беше удобен с един гол, всъщност мачът трябваше да бъде свършен и изтрит през първото полувреме.

Скот Мактоминей пропусна три големи шанса, Расмус Хойлунд пропиля два, Маркъс Рашфорд един. Ерик тен Хаг ще бъде доволен от победата, но ще знае, че това прахосничество не може да продължи.

Юнайтед не е спечелил нито един от своите 91 мача под Тен Хаг с повече от три гола разлика. Те наистина трябваше да го направят на DW Stadium.

Още по-належащо е, че холандецът отчаяно се нуждае от победи. Вече имаше мачове този сезон, в които липсата на клинично предимство на неговия отбор го коства рано.

Кликнете тук да се присъедините към нашата общност в WhatsApp, за да получавате първи извънредни и изключителни новини от Man Utd.

Нова година, същият фитнес късмет

Отборът на Юнайтед беше достатъчно силен, за да се отърве от теста, предоставен от Уигън, но привържениците не бяха изненадващо раздразнени да научат, че наличността на отбора някак си се е влошила преди началото.

Наранявания, болести и проблеми извън терена допринесоха за разочароващия втори сезон на Ten Hag начело. Антони, Кристиан Ериксен и Амад Диало наскоро отсъстваха срещу Уигън.

В момента Юнайтед няма 13 старши играчи, които не са на разположение.

Масовите отсъстващи обаче видяха 12 имена от академията в отбора, а Омари Форсън стана последният, който направи своя дебют в спирането на времето.

Най-добрият XI на Ерик тен Хаг е ясен

Ten Hag вече би трябвало да познава най-добрия си отбор, ако по някакво чудо разполага с пълния си състав преди края на сезона.

Дясното крило изглежда като обаждането на Алехандро Гарначо, с Рашфорд отляво и Хойлунд по средата.

Каземиро трябва да замени Мактоминей, след като е готов да се върне в игра, като си партнира с Коби Майноо зад Бруно Фернандес.

Лисандро Мартинес може да влезе на мястото на Джони Еванс до Рафаел Варан през следващите седмици, с Люк Шоу и Диого Далот като краен защитник и Андре Онана на вратата. Пуснете този отбор и със сигурност резултатите ще се подобрят.

Предстои мечтано равенство в четвъртия кръг

Чакате Юнайтед в следващия кръг? Пътуване до Втора лига Нюпорт Каунти или Националната лига Eastleigh – истинска мечтана връзка, за която се състои ФА Къп.

Eastleigh показа невероятно представяне, за да принуди повторение в Newport в събота, след като падна до 10 души, преди James Clarke да уволни домакините напред.

Но дузпата на Крис Магуайър от 82-та минута спечели преиграване, а равенството в понеделник направи залозите безкрайно по-високи.

Фенбазите на всяка страна щяха да започнат приключението си за ФА Къп, мечтаейки за равенство у дома или навън срещу един от Висшата лигае тежка категория. Те не са много по-големи от 12-кратните победители Манчестър Юнайтед.