Двама руснаци предизвикаха раздразнение и съперникът на Джокович изстреля предупреждение – финал на Aus Open за една нощ | Тенис | спорт

Двама млади руснаци предизвикаха огромни сътресения под покривите, за да победят Онс Жабер и Каролине Возняцки в Ден четвърти на Откритото първенство на Австралия – и показаха, че могат да бъдат бъдещи суперзвезди. Австралиецът №1 запази мечтата жива за първи домакински победител при мъжете от 1976 г. насам с победа за реванш над италианец.

А Яник Синър твърди, че не се страхува от никого в преследването на първата си титла от Големия шлем, въпреки че иска тяло на „Спасители на плажа“.

Началото на играта на външните кортове беше отложено сутринта поради проливен дъжд след драматична промяна на температурата от вторник. Днес няма британци в действие, като Ема Радукану, Кейти Боултър, Кам Нори и Джак Дрейпър ще играят във втория кръг в четвъртък

Още едно разбито сърце от Големия шлем за Jabeur

Популярният тунизиец загуби последните два финала на Уимбълдън и финала на US Open 2022. Но чакането на световната номер 6 за първата й титла от Големия шлем продължава, тъй като тя беше победена само за 54 минути от 16-годишната Мира Андреева. Първият сет отне само 20 минути в Rod Laver Arena.

Рускинята достигна титлата при юношите тук миналата година и направи още повече заглавия с твърдението, че Анди Мъри е „толкова красив в живота“, когато видя шотландеца на Мастърса в Мадрид.

Сега Андреева, която стигна до четвъртия кръг на Уимбълдън, шокира световния номер 6, когото е идолизирала. „Бях много нервна преди мача, защото наистина съм вдъхновена от Онс и начина, по който тя играе“, каза тя. „Преди да започна WTA Tour, винаги съм гледал нейните мачове и винаги съм бил толкова вдъхновен от начина, по който играе. Сега имах шанса да играя срещу нея. Днес играх страхотен тенис в първия сет. Честно казано, не очаквах това от себе си. »

Това е втора поредна година, в която Jabeur губи във втория кръг в Мелбърн.

Още една супер майка излезе

След като Наоми Осака загуби в първия кръг, шампионката от 2018 г. Каролине Возняцки беше шокирана от руската квалификантка Мария Тимофеева с 1-6 6-4 6-1 в John Cain Arena.

Тимофеева е №170 в света и играе първия си турнир от Големия шлем. Но след като загуби първия сет и изоставаше с 0-2, тя игра безстрашен тенис и отбеляза 40 уинъра за най-голямата победа в кариерата си.

„Сега наистина съм малко онемяла“, каза Томафеева. „Беше чест да играя тук срещу Каролин днес. Влязох в мача без никакви очаквания. Наслаждавах се на всяка секунда от него. »

Возняцки, която игра тук за първи път от 2020 г., след като роди две деца, изглеждаше впечатляващо при победата си в първия кръг над поставената под номер 20 Магда Линет. „Днес тя игра на много високо ниво“, каза датчанинът. „Не знам как играе обикновено, но мисля, че играе много добре. Направих всичко по силите си. Бях там и се биех.

Alex De Minaur обича да печели – и своето Mini

Гаджето на Katie Boulter беше в безмилостна форма, когато поставеният под номер 10 победи Matteo Arnaldi с 6-3 6-0 6-3. Австралиецът №1 спечели 11 поредни игри от 4-3 в първия сет, за да поеме контрола над мача.

И тогава той обясни, че има допълнителна мотивация пред родната публика, след като Арналди беше част от победилия отбор на Италия за Купа Дейвис и победи австралиеца Алексей Попирин на финала. След това De Minaur загуби от Jannick Sinner

„Не е тайна – беше сърцераздирателно в края на годината да загубим от Италия на финала за Купа Дейвис“, каза австралиецът. „Днес беше малко отмъщение за Австралия и съм щастлив, че съм в следващия кръг.“

След победата, интервюиращият на Канал 9 Джим Къриър показа снимки на Mini от 1973 г. на De Minaur на големия екран в Rod Laver Arena.

„Току-що стана на 50 години миналия декември и направихме голямо парти за него“, каза родената в Сидни звезда. „Обикновено е доста добре сутрин, но това е част от забавлението. Все още е моето бебе и го обичам.

Още една победа за Sinner

Италианецът победи Новак Джокович три пъти през ноември в груповите фази на ATP Nitto Finals и след това два пъти в Купа Дейвис на сингъл и на двойки

И световният номер 4 е един от малкото мъже, които могат да спрат сръбската суперзвезда да спечели 11-та титла тук.

„Няма значение срещу кого играеш“, каза Синър. „Не се страхуваш от никого, но имаш много уважение към всички. Това се опитвам да покажа на всички.”

След това италианецът се пошегува за кондиционирането си с австралийската публика в интервюто си след мача, след като победи холандеца Йесер де Йонг с 6-2 6-2 6-2 в Margaret Court Arena. „Разбира се, мечтата е да имаш физиката на Baywatch, но е добре“, засмя се той.