Блекпул срещу Нотингам Форест спешна медицинска помощ със спиране на мача от фенове в продълженията | Футбол | спорт

- FA Cup сблъсък от трети кръг между Блекпул и Нотингам гора беше спрян в сряда вечерта поради авария на трибуните на Bloomfield Road. Вълнуваща игра видя двете страни да стигнат до 2-2, когато на полувремето в продълженията медицинският персонал от двата клуба се втурна да се погрижи за фен в секцията за гости, след като беше предупреден от играчи.

Играчите останаха на терена, докато течеше лечението, като действието беше подновено няколко минути по-късно. Феновете на Форест подобаващо аплодираха медиците, когато напуснаха мястото на спешния случай, като ситуацията изглеждаше разрешена.

Персоналът и играчите също бяха похвалени в социалните медии, като @Jessiikerr написа: „Скоростта, с която екипът на Forest извика медицинска помощ за този фен, беше брилянтна! Да, свирката беше прозвучала, но загрижеността им можеше да се види. Надявам се, че вентилаторът е наред. » @The92Bible добави: „Спешна медицинска помощ в края на Нотингам Форест на Bloomfield Road. Нашите най-добри пожелания към феновете. Браво на играчите на Forest, че бързо предупредиха медиците. »

Инцидентът се разигра на фона на драматичен двубой, с Висшата лига отборът изглежда се движи към четвъртия кръг след голове на Андрю Омбамиделе и Данило. Но домакините отвърнаха, Алби Морган отбеляза преди това, а Кайл Джоузеф изравни само 12 минути преди края.

И в последните секунди Мандарините имаха златен шанс да запишат знаменита купа, тъй като резервата Карамоко Дембеле премина чисто през вратаря Одисеас Влаходимос. Защитникът на Форест Орел Мангала обаче се върна, за да блокира удара му от линията.

Нямаше повече голове в първите 15 минути на продълженията, преди забавянето да се случи. Но когато играта се поднови със закъснение, Форест беше този, който излезе по-силен.

И те спечелиха равенството 13 минути преди края, когато Райън Йейтс стреля ниско центриране, а Крис Ууд реагира бързо и отбеляза отблизо. Отборът на Нуно Еспирито Санто сега ще пътува за среща с Бристол Роувърс в четвъртия кръг.

След последния съдийски сигнал и двата клуба се включиха в официалните си акаунти в социалните медии, за да потвърдят резултата. Все още никой не е коментирал инцидента в тълпата.

Равенството беше последното завършено от третия кръг. по-рано вечерта, Евертън бия Crystal Palace 1-0, докато Норич спечели с 3-1 като гост Бристол Роувърс.